قالیشویی برف شادمهر| قالیشویی شمال تهران |قالیشویی غرب تهران | قالیشویی شرق تهران
:: به سایت رسمی قالیشویی برف شادمهر خوش آمدید ::

كد ساعت و تاريخ

ویژگی های فرش خوب


فرشي را که میخواهید انتخاب كنيد مناسب با نیاز شما و مطابق با بودجه و سليقه شما باشد.ما در این قسمت ده ویژگی که یک فرش خوب باید دارا باشد را شرح می دهیم:


ویژگی اول: 
درانتخاب یک فرش مناسب و ایده‌آل اولین قدم این میباشد که نحوه استفاده از اتاق و نوع کاربرد آن‌را در نظر داشته‌باشیم. بطور مثال، در اتاق پذیرایی که پر رفت و آمد میباشد و یا در یک اتاق ناهارخوری ،فرش مورد استفاده باید حتما  قابلیت پا خور بودن را داشته باشد و برای استفاده‌های طولانی مدت و مقاوم بودن در برابر گرد و غبار باشد ولی برای مکانی مانند اتاق خواب که مکانی برای استراحت است و همچنین کم رفت آمد می باشد می‌توانید فرشی را که  جنسی لطیف و از طیف رنگ‌های روشن میباشد استفاده کنید. با استفاده از این نوع فرش فضای اتاق همچنان ملایم‌تر و لطیف‌تر نمایان میگردد.

ویژگی دوم: 
دومین ویژگی مورد نظر این است که، اگر کودکی دارید و یا از حیوانات خانگی نگهداری می‌کنید و یا اینکه اعضای خانواده‌تان ورزشکار هستند بهتر است از طرح‌ها و نقش‌هایی استفاده کنید که دارای زمینه و رنگ شلوغ و تیره می باشند و کثیفی را نمایان نمی‌کنند. توجه  کنید که این سبک زندگی شما با افرادی که تنها زندگی می‌کنند بسیار متفاوت است ولی اگر از آن دسته افرادی هستید که خانواده کم جمعیت دارید و عادت به رفت و آمد و شلوغی ندارید بهتر است از فرشی که دارای نقوش کم و به رنگ روشن است، استفاده نمایید.

ویژگی سوم: 
در نظر داشتن این موضوع که فرش‌های تک رنگ تیره، مانند آبی نفتی، مشکی یا قهوه‌ای مایل به شکلاتی به سادگی لکه‌های روشن و یا دوده‌ها را نمایان کرده و فرش‌هایی که دارای رنگ‌های بسیار روشن هستند، مانند سفید و یا کرم گرد وغبار و جای پا را نشان می‌دهند. اگربه فرشی برای محوطه بیرون خانه نیاز دارید، بهتر است محیط خارج خانه و میزان آلودگی را در نظر بگیرید تا فرش جلوی در کثیف نمایان نشود.

ویژگی چهارم: 
اگر فضای کوچکی در خانه دارید و می‌خواهید آنرا بزرگ‌تر نمایان دهید، بهتر است فرش‌هایی که  رنگ‌های روشن دارند را انتخاب کنید.زیرا یطور معمول این نوع  فرش‌ها فضا را بزرگ‌تر جلوه می‌دهند وبرعکس اگر خانه‌تان بسیار بزرگ و کم اثاثیه جلوه می‌کند، بهتر است از فرش‌هایی انتخاب کنید که دارای رنگ‌های تیره میباشند، این نوع فرش‌ها فضایی دنج، گرم و صمیمی را به وجود می‌آورند.

ویژگی پنجم: 
فرش‌هایی که چند رنگ مختلف و یا طرح‌هایی تو در تو دارند، ذرات کوچک، غبار و خاک را کمتر از فرش‌ها  دیگر نشان می‌دهند. این نوع فرش ها برای خانه‌ هایی  که در معرض گرد و غبار و دوده قرار دارند مناسب میباشند.

ویژگی ششم: 
شیوه استفاده و کاربرد فرش‌ها را نیز در نظر بگیرید. به خاطر داشته ‌باشید که آن دسته از فرش‌ها که در بافت‌شان نایلون به کار رفته  و به اصطلاح فرش‌های نایلونی نامیده می‌شوند، بسیار با دوام و در مقاوم برابر تغییر شکل میباشند و به نسبت دیگر فرش‌ها قیمت ارزان‌تری هم دارند. تنها ایرادی که این نوع  فرش‌ دارد این است که به سادگی گرد و خاک را به اطراف انتقال می دهد.

ویژگی هفتم: 
فرش‌هایی که در بافت‌شان اولفین به کار رفته است، در برابر رطوبت مقاوم بوده و به راحتیی تمیز می‌شوند اما به مرور زمان حالت اصلی‌شان را از دست داده  و کش می‌آیند.

ویژگی هشتم: 
فرش‌های پشمی دارای ماندگاری زیادی میباشند و در برابر عوامل محیطی مقاومت بالایی از خود نشان میدهند اما به سختی میتوان از آنها  گرد و خاک را جدا کرد.

ویژگی نهم: 
ممکن است خرده‌های فرش‌های اکریلیک و پولی استر از آنها جدا شود.

ویژگی دهم: 
اگر ازفرش استفاده نمی‌کنید،برای اینکه بصورت دست نخورده و نو باقی می‌ماند آن را در حالت لوله شده نگهداری کنید نه در حالتی که پهن میباشد.                                                    

:: قالیشویی برف شادمهر آماده ارائه خدمات شستشوی فرش-لکه گیری-ریشه زنی-دارکشی-رفوگری و دیگر خدمات مربوط به انواع فرش می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های تماس درج شده در سایت قالیشویی برف شادمهر تماس حاصل فرمایید.


شماره های تماس:

021-26201070

021-44003560 

021-22020803 

 

نظرات مشتری

نام :*
رایانامه:
متن نظر:*
تصویر امنیتی:*گلیم و انواع آن
نکات مهم خرید گلیم و گبه
انواع طرح های قالی ایرانی 3
انواع طرح های قالی ایرانی 2
انواع طرح های قالی ایرانی 1
فرش دستباف و انواع آن
انواع گره ها در فرش ایرانی
آبگیر لوله ای فرش
تمیز کردن فرش بصورت خشک
شامپو فرش کشیدن فرش

شرکت قالیشویی برف شادمهر کیفیت خدمات......ادامه

Customer Services:
09195726020


Central Office:
+98 21 44405070


Online Services:
www.barfeshadmehr.com


Email:
info@barfeshadmehr.com